Comodo Dragon

Comodo Dragon je v překladu komodský drak. Charakteristika produktu , nebo slovní hříčka?

Náš dráček je sice téměř
nováčkem ve výčtu
prohlížečů, ale jeho
vývojáři patří mezi
zkušené týmy odborníků
v oblasti bezpečnosti
internetu. A do sady svých
produktů přiřadili i tento
prohlížeč, který má být
především bezpečným prohlížečem. Ale neurazí ani jeho
vzhled a ovládání. Vychází totiž z prohlížeče Chromium,má tedy totožný základ jako excelující Google Chrome. Instalační balíček je poněkud větší než bývá zvykem, ale průběh instalace to neovlivní, proběhne svižně. A stejně tak je rychlí při načítání stránek. Vývojáři garantují stabilitu a spolehlivost, ale jak již bylo řečeno, hlídaná je především bezpečnost a soukromí uživatele, ať už se jedná o cookies, SSL certifikáty nebo falešné stránky, stejně jako u mnohých prohlížečů i Dragon umožňuje běžné anonymní surfování, kdy při opouštění stránek maže stopy po návštěvě. Jestliže u jiných vývojářů to můžeme považovat za snahu o lepší propagaci a reklamní tah, u kolektivu z Comodo.com to musíme brát vážně, jde jim o prestiž.
Comodo Dragon je v češtině, působí moderním ale snad příliš strohým vzhledem, což mu na kvalitě neubírá. A pokud si ho budete chtít přeci jen změnit vzhled, měl by si umět poradit se skiny určenými pro Google Chrome.
Jak moc dokáže zaujmout uživatele webu je otázka. Rozhodně se jedná o kvalitní produkt zdarma, ovšem málo známí a rozšířený.

domovská stránka :comodo.com/home/browsers
podpora OS :Windows XP, Vista, Windows 7
jádro :webkit
rozšíření :čeština  ANO
pozn. :prohlížeč z řady Chromium
stahuj :comodo.com   nebo zde